DATE/TIMEOPPONENTRESULTSRECORD
(Overall/Conf)
 
Aug 24 (TBD)Westminster (scrimmage)  
Aug 29 at 7 p.m.RochesterL 1-3 (25-18, 9-25, 20-25)
0-1 / 0-0
Aug 30@St. Vincent Tournament (vs. St. Vincent)
W 3-0 (25-14, 25-23, 25-18)1-1 / 0-0
 @St. Vincent Tournament (vs. Geneva)    

L 1-3 (30-28, 19-25, 19-25, 21-25)

1-2 / 0-0

Aug 31
@St. Vincent Tournament (vs. Franciscan)

W 3-0 (25-13, 25-17, 25-21)

2-2 / 0-0

 @St. Vincent Tournament (vs. Frostburg)

W 3-0 (25-19, 25-18, 25-18)

 3-2 / 0-0

Sept 4 at 7 p.m.Point Park* @Kiski High SchoolW 3-1 (18-25, 25-12, 25-23, 25-23)4-2 / 1-0
Sept 6 at 4 p.m.Washington & Jefferson (LaRoche Tournament)L 3-1 (23-25, 25-22, 19-25, 22-25)4-3 / 1-0
Sept 7 at 10 a.m.Franciscan (LaRoche Tournament)L 3-1 (25-22, 23-25, 25-2, 17-25, 6-15)4-4 / 1-0
Sept 7 at 11:30 a.m.Oberlin (LaRoche Tournament)L 3-0 (21-25, 16-25, 17-25)4-5 / 1-0
Sept 8 at 11 a.m.Indiana East*
L 0-3 (23-25, 21-25, 16-25)4-6 / 1-1
Sept 10 at 7 p.m.WaynesburgW 3-1 (25-16, 26-24, 21-25, 25-17)5-6 / 1-1
Sept 13vs. Indiana University - Kokomo (at Rochester Tournament)L 1-3
(18-25,23-25,28-26,15-25)
5-7 / 1-1
Sept 13vs. Rochester (at Rochester Tournament)L 0-3
(16-25, 17-25, 22-25)
5-8 / 1-1
Sept 14vs. Robert Morris University (at Rochester Tournament)W 3-0
(25-15, 25-13, 25-17)
6-8 / 1-1
Sept 14vs. Lindenwood-Bellevile (at Rochester Tournament)W 3-0
(25-22, 25-23, 25-22)
7-8 / 1-1
Sept 14vs. Marygrove (at Rochester Tournament)L 0-3
(18-25, 19-25, 18-25)
7-9 / 1-1
Sept 17 at 7 p.m.Washington & JeffersonL 1-3
(15-25, 22-25, 25-22, 22-25)
7-10 / 1-1
Sept 19 at 6 p.m.@Cincinnati Christian*L 2-3
(25-21, 21-25, 28-26, 20-25, 12-15)
7-11 / 1-2
Sept 20 at 7 p.m.@Berea*L 0-3
(21-25, 17-25, 19-25)
7-12 / 1-3
Sept 21 at 9 a.m.SLCOP* (@Berea)L 2-3
(20-25, 25-13, 23-25, 26-24, 6-15)
7-13 / 1-4
Sept 21 at 2 p.m.Brescia* (@Berea)W 3-2
(22-25, 25-11, 29-31, 25-18, 15-1)
8-13 / 2-4
Sept 21 at 4 p.m.Alice Lloyd* (@Berea)W 3-0
(25-15, 25-10, 25-12)
9-13 / 3-4
Sept 26 at 7 p.m.Mount AloysiusW 3-0
(25-21, 25-14, 25-23)
10-13 / 3-4
Sept 28 at 11 a.m.Midway*  W 3-0 
(25-16, 25-13, 25-12)
11-13 / 4-4
Sept 28 at 3 p.m.Pitt-GreensburgW 3-0
(25-6, 25-11, 25-1)
12-13 / 4-4
Oct 1 at 6 p.m.@Penn State-Greater AlleghenyW 3-0
(25-19, 25-12, 25-13) 
13-13 / 4-4
Oct 2 at 6 p.m.@Penn State-FayetteW 3-1
(25-17, 23-25, 25-17, 25-23)
14-13 / 4-4
Oct 3 at 7 p.m.@Chatham UniversityW 3-0
(25-11, 25-15, 25-13)
15-13 / 4-4
Oct 5 at 12 p.m.@IU Southeast*L 2-3
(25-23, 25-21, 12-25, 22-25, 11-15)
15-14 / 4-5
Oct at 2 p.m.
Kokomo* @IU Southeast
L 0-3
(13-25, 19-25, 19-25)
15-15 / 4-6
Oct 18 at 7 p.m.AsburyL 0-3
(18-25, 16-25, 21-25)
15-16 / 4-7
Oct 19 at 3:30 p.m.Central Penn College
W 3-0
(25-10, 25-9, 25-15)
16-16 / 4-7
Oct 19 at 6 p.m.BethanyL 0-3
(9-25, 21-25, 20-25)
16-17 / 4-7
Oct 21 at 7 p.m.Chatham University
W 3-0
25-18, 25-11, 25-20)    
17-17/ 4-7
Oct 22 at 7 p.m.@LaRoche W 28-26, 27-25, 25-27, 21-25, 15-12     
18-17 / 4-7
Oct 31-Nov 2 USCAA @SUNY Canton (Carlow #7 seed of 10 teams)  
Oct 31 at 11:30 a.m.vs #1 MarygroveL 0-2
12-20, 20-25    
18-18 /4-7
2:30 p.m.vs #3 DaemenL 0-2
15-25, 22-25
18-19 / 4-7
5:00 p.m.vs #9 PSU-Fayette

W 2-1
25-17, 24-26, 15-10

19-19 / 4-7
Nov 1 at 1:00 p.m.vs #5 University of Cincinnati- Clermont
(Celtics Advance to Next Round!)
W 2-1
23-25, 25-16, 15-8
20-19 / 4-7
5:00 p.m.Elimination Round (Pool B #2 vs Pool A #3)
Rochester College

L 1-3

21-25, 22-25, 25-15, 22-25

20-20 / 4-7
    
Nov 15-16KIAC Tournament at Midway College, Midway, KY
(Carlow seeded 9 of 12 team Tournament)
  
Fri Nov 15     10 a.m.vs #8 Cincinnati Christian
  
W 3-1
25-22, 23-25, 25-18, 25-22
21-20 / 5-7
4pmvs #1 AsburyL 0-3
16-25, 11-25, 1-25
21-21 / 5-8

BOLD = Home games
* = KIAC teams